زنی با حنای سیاه یزد برای مادر شوهرش قرمه سبزی پخت

کلمه حنای سیاه یزد توسط مردم در سراسر جهان به روش های مختلف درک می شود. اکثر مردم احتمالاً آن را با رنگ قرمز تیره قهوه ای برای مو و پوست مرتبط می دانند که به طور سنتی در بسیاری از فرهنگ ها استفاده می شود.

اما این نام برای گیاه گلدار که رنگ از آن گرفته می شود نیز صدق می کند. حنا به عنوان تنها گونه در جنس نام‌های مختلفی در سرتاسر جهان دارد، از جمله اما همه آن‌ها یک گیاه قابل توجه را توصیف می‌کنند که نام علمی را دارد.

شما می توانید گیاه حنا را با گل های کوچک سفید یا صورتی آن و همچنین میوه های کوچکی که به بار می آورد شناسایی کنید.

می توان آن را به طرق مختلف، از جمله رنگ آن، و همچنین در عصاره های آبی، تنتورها، و مرکبات متشکل از پوست، دانه یا برگ استفاده کرد. این تطبیق پذیری حنا را به یک عنصر بسیار ارزشمند در طب سنتی، به ویژه طب آیورودا تبدیل می کند.

روغن، پوست و دانه‌های حنا رایج‌ترین فواید دارویی هستند و غلظت بالای مواد شیمیایی و مواد مغذی موجود در گیاه ممکن است اثرات ضد التهابی، کاهش فشار خون، ضد باکتریایی، قابض و ضد ویروسی به آن بدهد.

بسیاری از این ویژگی ها به طور کامل از طریق آزمایش های بالینی کشف نشده اند و یا حکایتی هستند یا در کتاب های آیورودا مستند شده اند.

هینا عمدتا به عنوان رنگ طبیعی گیاهی برای مو استفاده می شود. موها را به رنگ قرمز یا سایه های آن رنگ می کند، اما بسیاری از آن ها را با ترکیبی از نیلی یا کاسیا برای رسیدن به رنگ قرمز تیره یا رنگ خنثی استفاده می کنند.

اگرچه اکثر مردم تاثیر حنا بر روی مو را با رنگ کردن آن مرتبط می دانند، اما ممکن است نقش های زیادی در آن قسمت از بدن ما نیز ایفا کند.